top of page

אודות טליה שוורץ

משלבת נשים חרדיות בעולם ההייטק

טליה היא אשת הייטק, מהנדסת תוכנה, מנטורית, מרצה,  מובילה תהליכי שילוב של נשים חרדיות בעולם ההייטק. לאחר שבע שנות עבודה בעולם ההייטק, הקימה את GoHigh.Tech – מסגרת המסייעת ברמה האישית לשילוב נשים חרדיות בעולם ההייטק, באמצעות קורסי אונליין וליווי אישי כמנטורית. וכן את מסגרת Tick.Tech  - פעילות מול מנהלי חברות הייטק לפתיחת קבוצות ומסגרות מיוחדות לנשות הייטק חרדיות. בעקבות ניסיונה בעולם ההייטק והכרותה את העולם החרדי היא הקימה את המסגרות הנ"ל שמטרתן לשלב נשים חרדיות בעולם ההייטק תוך עמידה בלתי מתפשרת על עקרונות תורניים.

הרקע שלי

לא נולדתי חרדית. אבל זכיתי להצטרף לפני כ-12 שנה. ברוך ה' יש לי כמה ילדים מתוקים ואני נשואה לאברך.

למדתי לתואר הנדסת תוכנה. סיימתי ב"ה  בהצטיינות ויצאתי לשוק העבודה. לחרדתי, תרתי משמע, גיליתי שהרבה אפשרויות חסומות בפניי.  למה?  כי יש לי משפחה וילדים שזקוקים לי וזה אומר שאני לא יכולה להתמסר כל כולי להייטק. אני לא יכולה לעבוד שעות נוספות ולהיות פריקית מחשבים, שבשעות הערב קוראת להנאתה מאמרים על טכנולוגיות חדשות, או לומדות שפות  תכנות נוספות.  בנוסף אני צריכה סביבת עבודה שמורה ומוגנת. אז התפשרתי מאוד מאוד על שכר והתנאים. וידעתי שאצטרך לשנות  את זה בעתיד הקרוב.

BSC graduation 300x400.jpg
המטרה שלי

אני יודעת, וגם רואה יום יום, נשים חרדיות שעדיין תקועות מאחור. שמרוויחות שכר נמוך מאוד וזה כואב לי.  אני מעריכה כל כך את הנשים האלו. נשים שנלחמות יום יום על סדרי עדיפויות, התמודדויות רוחניות, וויתורים על קריירה כסף ומעמד לטובת המשפחה.

אני יודעת שהן סופר מוכשרות, יש להן מידות ודרך ארץ שלא פוגשים בשום מקום, הן עובדות מסורות לכן אין סיבה שהן יקבלו שכר ותנאים פחות טובים מאחרים.

אז קבלתי על עצמי שליחות, הצבתי לעצמי מטרה והחלטתי לפעול כדי לסייע לנשים החרדיות להשתלב בעולם ההייטק.

שנתיים אחרי שסיימתי את לימודי ועבדתי בהייטק, פתחתי קבוצה של נשים חרדיות בחברת הייטק, שברוך ה', עם הזמן הלכה וגדלה מאוד.

כיום אני מהנדסת תוכנה במערכת השליטה של מערכת "כיפת ברזל" הידועה המגינה בע"ה על אזרחי ישראל.

נתקלתי גם בטעויות נפוצות שנשים עשו. נשים פנו אליי והדרכתי אותן מה לא לעשות ואיפה לתקן. העצות שנתתי להן עזרו להן להתקדם והן אפילו קיבלו העלאות שכר של  אלפי שקלים.

Iron Dome 300x185.jpg
מה אני עושה?

לאור האפשרויות המוגבלות העומדות בפני הנשים החרדיות, החלטתי לצאת לשטח כדי ללמוד את השוק טוב טוב. זמן ממושך אספתי את כל הכלים שאישה חרדית צריכה כדי להיות מספר אחת. זאת מבלי לפגוע במשפחה, בילדים, בערכים ובטח שלא ברוחניות.

כיום אני עוזרת לנשים חרדיות בשלשה מישורים:

  1. GoHigh.Tech - בניתי קורס וידאו שמכין אישה חרדית מא' ועד ת'. איך להצליח בהייטק בעולם גשמי תוך שמירה על הרוחניות. הקורס מלמד, צעד אחר צעד, איך להוסיף לעצמך בקלות כמה אלפי שקלים לשכר, איך להיות הכי מקצועית, איך להתמודד בתקשורת היום יומית עם גברים וחברה חילונית בכלל ועוד. (ראו פירוט בלשונית הקורס) הקורס מתומחר במחיר נמוך במיוחד עם אפשרויות תשלום מגוונות, כדי להנגיש אותו לכמה שיותר נשים, וכדי שהנושא הכספי לא יהווה בעיה. אני מאמינה שהקורס יכול להציל נפשות....וכספים.
     

  2.  Tick-Tech – השתלבות בקלות בהייטק: מסגרת נוספת שיצרתי, בה אני פועלת אצל מעסיקים שונים בהייטק לטובת פתיחת קבוצות עבודה של נשים חרדיות.
     

  3. מנטורית ויועצת אישית לנושאי הייטק למי שזקוקה לכך.  אני תמיד ממליצה קודם ללכת על מסגרת  GoHigh.Tech כי זה פותר את רוב הבעיות! 
     

190619 GoHigh - 200x105 for email אשה חר
tick-teck red 300x150.jpg

לחצי כאן לקבלת טיפים ועצות חינמיים

שיעזרו לך  להתקדם

לחצי כאן לקבלת טיפים ועצות חינמיים

שיעזרו לך להתקדם

boy-and-girl-150x150i.jpg

לחצי כאן לקבלת טיפים ועצות חינמיים

שיעזרו לך להתקדם

bottom of page